Kasy i drukarki Elzab – modele z certyfikatem Online Ready

Wymiana kas fiskalnych w Polsce to jedno z zagadnień, o którym mówi się w kontekście wprowadzenia do obrotu urządzeń rejestrujących online. Proces ten będzie konieczny, jeżeli nowe rozwiązania prawne i technologiczne mają zacząć funkcjonować we wszystkich przedsiębiorstwach w kraju. Czy jednak w każdym przypadku niezbędne okaże się zakupienie kolejnego urządzenia fiskalnego?

Zmiany w kasach rejestrujących

Ustanowienie w Polsce systemu, w ramach którego kasy fiskalne będą stale przesyłały informacje do centralnego repozytorium Ministerstwa Finansów, jest już praktycznie pewne. W niedalekiej przyszłości wszystkie urządzenia rejestrujące zaczną być stopniowo łączone z serwerami MF (przez łącza internetowe). Rozwiązanie to pozwoli zaś na skuteczniejsze analizowanie działań, które podejmują krajowi podatnicy. Co więcej, od modeli dopuszczonych do eksploatacji będzie się wymagało współpracy z terminalami płatniczymi oraz funkcji pozwalającej na realizowanie e-paragonów fiskalnych (na życzenie klientów). A wymienione przed chwilą kryteria wprowadzi odpowiednie Rozporządzenie Ministra Rozwoju.

Wymiana urządzeń fiskalnych

Czy produkowane obecnie kasy fiskalne spełniają wszystkie wymogi systemu online? Niestety, ale odpowiedź na tak postawione pytanie może być wyłącznie negatywna. W związku z tym, po wejściu w życie nowych przepisów i kryteriów technicznych, w którymś momencie konieczne stanie się wdrożenie w firmie urządzenia dostosowanego do systemu online. A to z kolei dla sporej grupy przedsiębiorców będzie równoznaczne z obowiązkiem wymiany kasy fiskalnej. Niewykluczone nawet, że konieczność ta wystąpi także wtedy, gdy eksploatowanemu urządzeniu nie skończy się jeszcze homologacja.

Modernizacja kasy i drukarki Online Ready

Na początku 2017 roku Elzab, czyli jeden z krajowych producentów technologii sprzedaży, poinformował o wprowadzeniu do swojej oferty urządzeń fiskalnych z certyfikatem Online Ready. W grupie tych modeli znalazły się zarówno kasy, jak i drukarki rejestrujące. A konkretnie – K10, Mini E, Mera Plus TE oraz Mera Plus F E. Wspomniany certyfikat oznacza natomiast, że producent gwarantuje dostosowanie wspomnianych urządzeń fiskalnych do wymogów i kryteriów technicznych, które w przyszłości wprowadzi Rozporządzenie Ministra Rozwoju.

Kasy Online Ready można znaleźć m.in. tutaj: https://www.pckf.pl/kasy-fiskalne/elzab

Modele oznaczone jako Online Ready to ciekawa propozycja zwłaszcza dla tych podatników, którzy w 2017 roku będą kupowali kasę bądź drukarkę rejestrującą. Dzięki temu okaże się bowiem, że wraz z ustanowieniem nowych przepisów nie będzie trzeba wymieniać dotychczasowego urządzenia fiskalnego. Wystarczające będzie wtedy zgłoszenie chęci zmodernizowania kasy lub drukarki z certyfikatem Online Ready.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Rozwiąż CAPTCHA *