Kasy kolejnych producentów z gwarancją Online Ready

 

Urządzenia z certyfikatem Online Ready

Już na początku lutego 2017 roku informowaliśmy o tym, że na polskim rynku technologii sprzedaży pojawiły się kasy rejestrujące Elzab z certyfikatem Online Ready. Urządzenia te były pierwszą odpowiedzią na ustanowienie w Polsce nowego systemu fiskalizacji. Obecnie jednak nie tylko modele marki Elzab gwarantują modernizację swojej funkcjonalności po wprowadzeniu zmian w przepisach. Podobne udogodnienia są dostępne także w kasach fiskalnych innych producentów.

Czym jest gotowość na system online?

Jak wiadomo, w przyszłości na rynku fiskalnym zaczną się pojawiać kasy rejestrujące z zupełnie nowymi funkcjami. Urządzenia te zaoferują nie tylko online’ową współpracę z centralnym repozytorium MF, ale także przesyłanie e-paragonów i wymianę danych z terminalami do kart płatniczych. Równocześnie jednak, wspomniane funkcjonalności nie będą dostępne w „starych” kasach fiskalnych – wykorzystywanych obecnie przez polskich przedsiębiorców. Chyba że podatnik zdecyduje się na zakup modelu Online Ready i zyska gwarancję zmodernizowania urządzenia we właściwym momencie.

Dlaczego warto obecnie pomyśleć o zainwestowaniu w kasę gotową na system fiskalizacji online? Modernizacja takiego urządzenia będzie polegała m.in. na wyposażeniu go we wszystkie niezbędne funkcjonalności, np. technologię służącą do emitowania elektronicznych paragonów. Co za tym idzie, jeżeli podatnik zechce dostosować swoją kasę fiskalną do pracy na nowych zasadach, uniknie zakupu kolejnego modelu. Zamiast tego, zapłaci zdecydowanie mniej za modernizację obecnego urządzenia rejestrującego.

Jakie urządzenia są Online Ready?

Tak jak wspomnieliśmy na początku dzisiejszego wpisu, pierwszym producentem, który rozpoczął tworzenie kas rejestrujących Online Ready, był Elzab. A miało to miejsce już na początku 2017 roku. Omawiany tutaj certyfikat zyskało wtedy kilka urządzeń, m.in. kompaktowe modele Mini E oraz K10. Nieco później do grona kas gotowych na system online dołączyła Jota E. Okazuje się jednak, że aktualnie wybór urządzeń tego typu jest znacznie szerszy, niż jeszcze kilka miesięcy temu.

Po pierwsze, gwarancję Online Ready zyskały modele produkowane przez Novitus. I co ciekawe, doszło do tego niedługo po ogłoszeniu produkcji kas gotowych na online przez Elzab. Po drugie, z najświeższych doniesień wynika, że podobny certyfikat posiadają już urządzenia tworzone przez Emar. Innymi słowy, obecnie przy zakupie technologii sprzedaży, którą będzie można w przyszłości w prosty sposób zmodernizować do wymogów online, przedsiębiorcy nie są już ograniczeni w wyborze producenta. A to zawsze pozwala na skuteczniejsze dostosowanie kasy fiskalnej do potrzeb konkretnej działalności gospodarczej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Rozwiąż CAPTCHA *